Kaip ištraukti erkę?

Šiemet gamta miško gėrybių rinkėjus apdovanojo kaip niekad gausiu grybų derliumi. Net ir nemėgstantys grybų traukia į miškus ir pintinėmis tempia juos namo. Tačiau, išėjus į mišką, vertėtų prisiminti, kad juose gausu mažų parazitų, kurių įsisiurbimas gali baigtis didžiulėmis sveikatos problemomis ar net mirtimi. Tie maži parazitai – erkės. Todėl prieš einant į mišką būtinai pasirūpinkite ir apsauga, kad būtų kuo mažesnė tikimybė pasidalinti savo krauju su šiais gyviais.

Visų pirmiausia prieš einant į mišką būtinai pasirūpinkite ir tinkama apranga. Rinkitės šviesesnius drabužius, kad galėtumėte kuo greičiau pastebėti ant jūsų ropojančią erkę. Drabužiai turi būti ilgomis rankovėmis ir, žinoma, ne šortai ar sijonai. Nesirenkite drabužių, kurių rankovės ar kelnių klešnės yra laisvai krentančios, nes erkėms tokie drabužiai nesutrukdys patekti po jais ir ieškoti skaniausios jūsų kūno vietelės. Rekomenduojama, kad drabužių galai būtų su tampriais galais, kad priglustų prie jūsų riešų ir kojų bei erkėms būtų sunkiau pro juos prasmukti ant jūsų kūno. Drabužių apykaklės taip pat turėtų būti standesnės ir aukštesnės, o ant galvos būtina būti užsidėjus galvos apdangalą.

Vos tik atvykus į mišką nepamirškite apsipurkšti erkes atbaidančiais preparatais, kurių parduotuvėse yra pilna gausybė. Purkšti reikėtų ant drabužių ir, jeigu gamintos nurodo, ant atvirų kūno vietų. Ypač reikėtų apsipurkšti riešus, kulkšnis, sprandą, kepurę ir kitas vietas, pro kur galėtų erkė patekti ant jūsų kūno. O grįžus namo būtinai nusirenkite drabužius, su kuriais buvote miške ir juos gerai iškratykite ir, jeigu yra galimybė, palikite lauke. Nusirengę apsižiūrėkite savo kūną ar ant jūsų neropoja erkės bei nusiprauskite po dušu.

Tačiau, jeigu vis dėl to jums įsisiurbė erkė, tuomet jokiu būdu netraukite erkės grubiu, dideliu pincetu. Taip traukiant erkę jūsų kūne gali likti jos galva, dėl ko vis tiek reikės kreiptis į gydytojus, kad ją pašalintų. Net jei ir sėkmingai išrovėte erkę pincetu būtinai stebėkite kas vyksta aplink įkandimo vietą, ar ši neraudonuoja. Įsisiurbusios erkės jokiais būdais nebandykite jos išspausti, sudraskyti ar pan. Viską darykite lėtai ir ramiai, panika – didžiausias priešas tokiose situacijose.

Dauguma žmonių klaidingai mano, kad ant įsisiurbusios erkės reikia pilti aliejų. Jokiu būdu to daryti negalima! Medikai įrodė, kad tokios priemonės situaciją tik dar labiau pablogina, nes erkė pradeda gausiau gaminti seilių, kuriomis infekcija greičiau keliauja į žmogaus organizmą. Tad ką kaip ištraukti įsisiurbusią erkę?

Vienas iš galimų variantų yra pabandykite erkę sugriebti už galvos rankomis, savo smiliumi ją sukite prieš laikrodžio rodyklę. Ši procedūra gali ilgai užtrukti, tačiau erkė anksčiau ar vėliau neapsikęs ir jus paliks. Tačiau kur kas efektyvesnis variantas yra erkę bandyti ištraukti su pincetu. Paėmę nedidelį bei neaštrų pincetą, suimkite už erkės galvos ir staigiu sukamuoju judesiu ištraukti. Jei viskas pavyksta – žaizdą dezinfekuokite vandens ir muilo tirpalu, patepkite spiritiniu tepalu. Jei nepasisekė ištraukti ir dalis jos kūno liko jūsų odoje – tą vietą taip pat dezinfekuokite ir kuo skubiau kreipkitės į medikus. Nepamirškite stebėti įkandimo vietą, jei raudonumas aplink žaizdelę ilgai neišnyks, o didės (tai gali įvykti 2 savaičių bėgyje), kuo skubiau kreipkitės į medikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.