Kaip saugiai naudotis soliariumu?

Kuomet už lango orai šykšti šilumos, dažnas gyventojas mėgsta pasilepinti „dirbtiniais“ saulės spinduliais, apsilankydamas soliariume. Tačiau tai daryti reikia atsakingai ir pirmiausiai prieš naudojimąsi soliariumu pasodomėti, ar įmonė, asmuo teikiantis šias paslaugas, turi veiklai išduotą leidimą higienos pasą, taip pat  pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai primena, kad pirmojo deginimosi soliariume trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 10 min.; deginantis soliariume kūno ir veido oda turi būti švari, nesutepta kremais, losjonais, dezodorantais arba kitomis kosmetinėmis priemonėmis, sausa; soliariume negalima naudoti kosmetikos gaminių, apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių poveikio; būtina naudotis apsauginiais akiniais; deginantis rekomenduojama dengti plaukus, randus, tatuiruotas kūno vietas, moterims krūtis. Naudojantis soliariumu labai svarbus saikas – deginimosi skaičius neturi viršyti dviejų kartų per savaitę ir daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus. Tarp dviejų deginimosi seansų turi būti daroma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka, be to po deginimosi soliariume negalima tą pačią dieną degintis saulėje.

Soliariumu neturėtų naudotis nėščios moterys, asmenys turintys daug apgamų, strazdanų, piktybinių odos pakitimų, taip pat asmenys, sergantys odos ligomis, tuberkulioze, cukriniu diabetu, katarakta, tireotoksikoze bei užkrečiamosiomis ligomis, vartojantys tokius vaistus, kaip antibiotikai, antidepresantai, sulfanilamidai, diuretikai, psoralenai, vitaminas A, retinoidai, vaistai diabetui, grybelinių susirgimų gydymui, kontraceptiniai preparatai ir kt. Be to, soliariumų turėtų vengi asmenys, praeityje stipriai nudegę saulėje, sirgę odos vėžiu ar turintys odos vėžiu sirgusių šeimos narių, bei asmenys, turintys širdies stimuliatorius ar transplantuotus organus. Specialistai atkreipia dėmesį, kad asmenims jaunesniems nei 18 metų, draudžiama teikti soliariumų paslaugas

Nerekomenduojama soliariumu naudotis ir I–II odos tipą turintiems asmenims. I odos tipą (oda balta strazdanota; plaukai šviesūs rausvi;  akys žydros, šviesiai pilkos, šviesiai rudos)  turinčių asmenų oda reaguodama į ultravioletinius spindulius visada nudega (parausta), bet neįdega (neparuduoja). II odos tipą (oda balta; plaukai šviesūs, rausvi, rudi; akys mėlynos, pilkos, šviesiai rudos, rudos)  turinčių asmenų oda nudega (parausta), beveik neįdega (neparuduoja). Jeigu I ir II odos tipą turintys asmenys nusprendžia naudotis soliariumu, būtina iki pusės sumažinti soliariumo įrangos gamintojo rekomenduojamą pirmojo deginimosi soliariume seanso trukmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.