Kaip stiprinti imunitetą?

Žiemos metu, atsiradus staigiems temperatūros pokyčiams, tikimybė susirgti įvairiomis peršalimo ligomis stipriai išauga. To galima išvengti, jeigu tinkamai rūpinamasi tiek organizmu, tiek pačia sveikata. Prof. dr. Rimanto Stuko teigimu, laisvalaikis ir mityba vasarą pakloja gerus pamatus, tačiau imuninę sistemą stiprinti reikia visus metus.

Imuninės sistemos stiprinimas – ištisus metus

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjo prof. dr. R. Stuko, jeigu organizmas nusilpęs, tai imuninę sistemą būtina stiprinti. „Ją sustiprinti galima ne tik aktyvia veikla gryname ore, bet ir tinkama mityba. Net jei imuninė sistema nėra nusilpusi, ypač šaltuoju metų laiku reikėtų vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių, kurių sudėtyje yra vitamino C, tokių medžiagų, kurios tikrai aktyviai prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo. Šaltuoju metų laiku labai tiktų citrusiniai vaisiai – citrinos, apelsinai, mandarinai, greipfrutai, nes jie yra vitaminų koncentratas“, – atskleidžia profesorius.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, kad šaltuoju metų laiku citrusinių vaisių paklausa išties išauga. „Pastebime, kad citrusinių vaisių pardavimai yra pastebimai, net 1,5 karto, didesni I ir IV metų ketv., nei II ir III metų ketv. Šalčiausiais metų mėnesiais, spalį–kovą, labiausiai išauga mandarinų (11 kartų), greipfrutų (5 kartais) bei apelsinų (beveik 2 kartais) paklausa, lyginant su balandžio–rugsėjo mėnesiais“, – atskleidžia V. Drulienė.

Per savaitę imunitetas nesustiprės

Pagrindinė klaida – įsivaizduoti, jog imunitetas sustiprės labai greitai – imunine sistema reikia rūpintis ištisus metus, mat tai yra ilgalaikis ir pastovus procesas. „Rūpinantis organizmu ištisus metus tikimybė susirgti peršalimo ligomis stipriai sumažės. Vasarą imuninę sistemą stiprinti padeda sezoninės uogos, vaisiai, bet net itin didelis jų suvartojimas šiltuoju metų laiku „neužkraus“ organizmo vitaminais visiems metams. Dėl to žmogaus organizmas turi pastoviai, praktiškai kasdien, gauti kuo įvairesnių skirtingų maistinių medžiagų“, – teigia prof. dr. R. Stukas.

„Kad žiemą lietuviai susirūpina imuniteto stiprinimu ir šiltesniais drabužiais, rodo mūsų prekybos tinklo klientų apsipirkimo įpročiai. Lyginant su vasaros sezonu, šiuo metų laiku kelis kartus išauga imbiero, citrusinių vaisių, o ypač – citrinų, įvairių arbatų bei natūralaus medaus paklausa. Daugiau perkama tiek imbiero šaknų, tiek džiovinto imbiero. Šie metai nėra išimtis – minėtų produktų pardavimai išaugo vos prasidėjus šalčiams“, –teigia „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Grūdinti organizmą reikia pradėti dar vasarą

Prof. dr. R. Stuko teigimu, organizmo grūdinimas išties padeda tapti atsparesniems peršalimo ligomis. Organizmą pradėti grūdinti dar vasarą, mat tokį procesą pradėjus, kai orai itin atvėsta, organizmui galima labiau pakenkti, nei padėti. „Grūdinti organizmą reikėtų ne tik daug laiko praleidžiant gryname ore, bet ir bėgiojant, sparčiai vaikščiojant, plaukiojant vandens telkinyje, aktyviai leidžiant laisvalaikį bei apsiprausiant vėsiu vandeniu. Taip organizmas dar vasarą yra ruošiamas ekstremalioms situacijoms, iššūkiams, su kuriais susiduriama žiemą. Žiemą grūdinimosi procesu nereikėtų užsiimti, tačiau reikėtų stipriau susirūpinti imuninės sistemos stiprinimu, jos atsparumu peršalimo ligoms“, – sako R. Stukas.

One Comment on “Kaip stiprinti imunitetą?”

  1. ačiū, naudingas straipsnis. mes daug laiko praleidžiam namuose, tai pastebėjau, kad kai pradėjom vėdinti namus sustiprėjom, ne taip peršalam, prie to prisidėjo ir naujas šilumos siurblys iš saulesbroliai.lt nes ne tik šildo namus, bet ir vėdina, nes turi oras-oras funkciją. tai žodžiu – oras kuriuo kvėpuojam yra super svarbus, taip pat ir temperatūra, nereikia persikaitinti namų žiemą, kad ir kaip gerai veikia pečius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.