Verslo pradžia: kaip įteisinti veiklą?

Jei šiuo metu norite nusipirkti verslo liudijimą ar įregistruoti individualią veiklą, to padaryti nepavyks fiziniu būdu – nuvykus į artimiausią mokesčių inspekcijos skyrių. Visi klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu. Jei staiga prireikė įregistruoti įmonę, paslaugas reikia užsisakyti elektroniniu būdu, o jei toks būdas Jums netinkamas – galima išankstinė registracija apsilankymui didžiųjų miestų klientus priimančiuose padaliniuose. Visgi, greičiausias ir šiai dienai saugiausias būdas būtų naudotis elektroninėmis paslaugomis. Todėl primename, kaip tą galima padaryti.

Jei norite pirkti verslo liudijimą/ įregistruoti individualią veiklą

Verslo liudijimą įsigyti, individualią veiklą įregistruoti galima elektroniniu būdu per Mano VMI (www.vmi.lt > Mano vmi).Prisijungti prie sistemos galima naudojant elektroninį parašą ar elektroninę bankininkystę.

Prisijungus galima pasirinkti kokį verslo liudijimą, kokiai trukmei norima įsigyti. Užpildžius duomenis ir pateikus prašymą VMI, sumokėjus visus priskaičiuotus mokesčius, beliks sulaukti rezultato.

Daugiau informacijos apie verslo liudijimus: https://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimo-isdavimas/-pratesimas/nutraukimas.

Jei norėsite įregistruoti individualią veiklą, taip pat reikės užpildyti duomenis, išsirinkti iš klasifikatoriaus norimą vykdyti veiklą ir prašymą pateikti VMI. Veikla registruojama neribotam laikotarpiui, registracijos metu mokesčiai nemokami.

Daugiau informacijos apie individualią veiklą: https://www.vmi.lt/cms/nuolatiniu-lietuvos-gyventoju-iregistravimas

Jei norite registruoti įmonę

Įmonę įregistruoti galima elektroniniu būdu naudojantis Registrų centro savitarnos sistema (www.registrucentras.lt > Klientų savitarna).

Tačiau įregistravimo procedūra pavyks tik tada, jeigu įmonės steigėjas turės elektroninį parašą! (Apie parašą ir steigimo procedūrą: https://www.registrucentras.lt/p/671) Kitu atveju, turint elektroninės bankininkystės prisijungimus, pavyks tik prisijungti prie sistemos, tačiau pateikti prašymų ar pasirašyti dokumentų nebus galima.

Registravimo procedūra yra panaši visoms teisinėms formoms: uždarajai akcinei bendrovei, mažajai bendrijai, viešajai įstaigai ar asociacijai.

Pagrindiniai juridinio asmens steigimo žingsniai:

  1. Pavadinimo rezervavimas. Būtina rezervuoti įmonės pavadinimą. Pavadinimui keliami reikalavimai ir jų sudarymo taisyklės, video filmukas su žingsniais: https://www.registrucentras.lt/p/1039.
  2. Juridinio asmens steigimas. Steigti galima kai jau yra rezervuotas pavadinimas. Svarbu: kiekviena įmonė turi turėti registracijos adresą. Tai gali būti namai ar kitos patalpos, kur bus vykdoma veikla. Tačiau, norint registruoti įmonę patalpose, būtinas patalpų savininko sutikimas. Sutikimą patalpų savininkas pasirašo prisijungęs prie Registrų centro sistemos elektroniniu parašu, kai būna jau pradėta steigimo procedūra (dokumentą sugeneruoja sistema, lieka tik pasirašyti).

Jei bus steigiama uždaroji akcinė bendrovė, steigimo metu atidarinėjama sąskaita banke ir formuojamas įstatinis kapitalas.

Mažojoje bendrijoje steigimo metu tik nurodomas norimas kapitalas (narių įnašai), o įnašams skirtos lėšos įnešamos po įmonės įsteigimo, kai atidaroma banko sąskaita.

Registrų centro e-gidai apie pasirinktos formos steigimus: https://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/e-gidas.php.

Įkainiai už registrų centro paslaugas: https://www.registrucentras.lt/p/43.

2 Comments on “Verslo pradžia: kaip įteisinti veiklą?”

  1. Tikrai išsamiai paaiškinti pagrindiniai žingsniai. Svarbu suprasti, jog pradėjus veiklą rezultato teks laukti kantriai, įdėti daug darbo, kad ir kokia šauni idėja bebūtų.

  2. Visiems pradedantiems verslą sakau, neužtenka jį įkurti, prieš kuriant reikia susižiūrėti ne tik kaip jį įkurti, bet ir kokie žingsniai bus po to. Pradedam veiklą dažniausia dėl pinigų, todėl juos svarbu analizuoti, dėliotis, skaičiuoti pelną, žiūrėti kur jį padėti, ar investuoti, ar tobulinti turimus dalykus.. Gali gan pagelbėti pradžiai ir analitika360.lt, laiku pastebėti įmonės trūkumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.