Namų interjeras: kaip atnaujinti?

Vėstant orams ne tik vis daugiau laiko praleidžiame namuose, bet ir ieškome būdų juos padaryti jaukesniais. Nors atrodytų, kad namų atnaujinimas yra ilgas, sunkus ir brangus procesas, iš tiesų rudens jaukumo sukūrimui užtenka vos kelių interjero detalių. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė atskleidžia, kokios yra vyraujančios dekoro elementų tendencijos bei kaip svyruoja jų kainos.

Didžiausia interjero detalių paklausa „Maximos“ parduotuvėse įprastai jaučiama pavasarį ir rudenį, kuomet žmonės skiria daugiau dėmesio savo namams.

„Šiuo metu pastebime, kad ypač paklausūs yra laikrodžiai, įvairūs padėkliukai bei pagalvėlės. Aukso amžių išgyvena dirbtinės gėlės. Palyginus su pernai, jų pardavimai išaugo net 84 proc. Daug dėmesio sulaukia ir pinti namų apyvokos daiktai. Jie įvertinimo nusipelno tiek dėl savo funkcionalumo, tiek dėl estetinio vaizdo. Jų pardavimai augo 29 proc.“, – teigia komercijos vadovė.

Namų interjero atnaujinimas smulkiomis detalėmis gali atsieiti vos 5-7 eurus: „Tikrai nebūtina išlaidauti norint susikurti jaukią aplinką namuose. Jau minėtų pintų daiktų kainos prasideda nuo 0,69 euro, laikrodį galima įsigyti už kiek daugiau nei 3 eurus, pagalvėlę už porą eurų, o padėkliukų ir dirbtinių gėlių galima rasti nuo 0,19 euro.“

Interjero atnaujinimui – įkvėpimas iš gamtos

Kaip teigia interjero dizainerė Ana Drutel, jaukumą gali padėti susikurti net ir tokie interjero elementai kaip margas arbatos puodelis, tokie daiktai atpalaiduoja ir sukuria jaukumą.

„Namus norintiems atsinaujinti klientams aš visada akcentuoju ne patį daiktą, jo kainą ar medžiagą, bet emociją, kurią tas daiktas sukelia. Ir paprasta nebrangi lėkštutė gali būti puikiu stalo dekoro elementu, tinkamai priderinus servetėles ar žvakides. Ir dažnai tai gali atrodyti gražiau nei brangios žvakės iš prabangaus salono“, – emocijos svarbą pabrėžia interjero dizainerė.

Atėjus rudeniui gamtoje pastebima vis daugiau prislopintų atspalvių, kuriuos papildo sodrių tonų akcentai. Siekiant sukurti harmoniją tarp to, kas matoma gamtoje ir namuose, dizainerė pataria rudens spalvas perkelti ir į namų vidų.

Išskirtinio jaukumo gali suteikti ir paprastos detalės iš gamtos: iš lauko atsinešta įdomesnė šakelių puokštė su sudžiūvusiomis uogomis, pušų šakos su lauko gėlėmis, įvairūs kankorėžiai.

„Atnaujinant ar siekiant pagyvinti namus bei suteikti jiems jaukumo, svarbu atsižvelgti į juose gyvenančių žmonių skonį ir pomėgius. Tik tuomet namuose bus galima justi harmoniją ir išties atsipalaiduoti“, –  įsitikinusi interjero dizainerė.

Trys interjero dizainerės Anos Drutel namų dekoravimo patarimai

  1. Atraskite tuos daiktus, kurie sukelia teigiamus jausmus: iš tėvų ar senelių namų „atkeliavę“ meno darbai, asmeninės nuotraukos, daiktai iš vaikystės ar mylimo užsiėmimo.
  2. Eksperimentuokite su spalvomis ir medžiagomis, atraskite savo elementus. Išbandykite įvairius dekoravimo elementus: gėles, akmenukų kompozicijas, žvakes, įvairiaspalvį stiklą, padėkliukus ir kt.
  3. Vadovaukitės principu „mažiau yra geriau“. Namuose užtenka 2-3 skirtingų elementų kompozicijų: pavyzdžiui, dviejų vazų su keliomis eukalipto šakelėmis, padėklo su žvake ir knyga bei šviestuvo su medine dėžute ir gintaro karoliais.

5 Comments on “Namų interjeras: kaip atnaujinti?”

  1. Savo interierą irgi su žmona atsinaujinome prieš metus. Draugai rekomendavo parduotuvę kurioje buvo galima rasti visko nuo baldų, vonios įrangos iki grindų plytelių. Pasiskaičiavę savo galimybes ir palygine kainas su kitomis parduotuvėmis supratome, kad čia pirkti tikrai apsimoka. O dar kai įmonė turi užsitarnavusi gerą vardą ir klientų rekomendacijas nieko nelaukėme ir atsinaujinome namus patys. Tikrai labai džiaugemės nauju savo interieru, baldais ir spalvomis. Buvo verta. Reikia tik pasitaupyti pinigų ir kiekvienas gali tai padaryti

  2. Mes pasidarėme krosnelę labai gražią svetainėje, natūraliai gavosi atsinaujinti ir paveikslus ir dar kelias detales, kad juoda krosnelė nebūtų tokia kaip įmesta į kambarį, galutinis rezultatas laaabai džiugina.

  3. Mes nusipirkome į namus židinį, atrodo nerealiai, svetainės kambarys dabar toks jaukus.. Laukiame žiemos, akda pradėsime pilnai naudotis, jau įsivaizduojam ir prie Kalėdinių papuošimų..

  4. Šiaip teisingos mintys. Interjero atnaujinimui pinigai nebūtini. Tiksliau, didelis pinigų kiekis negarantuoja, kad bus pasirinkti estetiškai patrauklūs bei praktiški sprendimai. O turint išlavintą skonį ir pinigų nereikia – galima paprastomis priemonėmis pagyvinti namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.