Kas yra startuolis?

Paskutiniu metu vis labiau kalbama apie įmonių tipą – „startuolį“. Šiuo metu vyriausybėje planuojami įstatymo pakeitimai įtraukiant ir taip įteisinant sąvoką „startuolis“. Taigi, kas tai yra ir kuo startuolis skiriasi nuo įprastos įmonės apibrėžimo, papasakojo Sigita Zulonienė iš „Startup Lithuania“ platformos. „Startup Lithuania“ platforma sukurta būtent remti ir skatinti kurtis kuo daugiau startuolių bei padėti kūrėjams susitikti su potencialiais verslo idėjos rėmėjais.

Startuolis – tai įmonė, kuri plėtoja naują inovatyvią idėją aukštos pridetinės vertės sektoriuje, pvz. aukštųjų technologijų, biotechnologijų, finansinių technologijų ar IT. Tokia įmonė turi didelį potencialą greitam augimui, t.y. įmonės verslo modelis ir reikiamos priemonės darbui turi leisti įmonei greitai plėstis tarptautiniu mastu. Dar vienas startuolio atpažinimo kriterijus – didelė rizika. Dėl jos dažniausiai bankai nesutinka finansuoti startuolių veiklos. Statistiškai per tris pirmuosius veiklos metus 90 proc. startuolių bankrutuoja. Pagrindiniai startuolių finansavimo būdai yra trys – verslo angelai, rizikos fondai arba kitos lėšos – t.y. santaupos, pasiskolintos iš draugų, šeimos ir pan.

Ar yra Lietuvoje sėkmingų startuolių? Taip, vienas iš jų itin mėgiamas žvejų, tai sonarai „Deeper“, kurie padeda žvejams matyti, kas plaukioja vandens telkinyje. „Deeper“ sukurtas pasitelkiant aukštąsias technologijas, verslas auga itin greitai, kaip ir pati technologija, kurią kūrėjai vis atnaujina. Beje, vienas iš „Deeper“ įkūrėjų komandos narių yra kaišiadorietis Donatas Malinauskas. Daugiau lietuviškų startuolių pavyzdžių: drabužių prekybos ir mainų platforma „Vinted“, pavežėjimo paslaugos „Uber“, piniginių perlaidų sistema „TransferGo“ ir kiti.

Prireikus finansavimo startuoliui ar kitai naujai įmonei, visada galite kreiptis į SME Finance, kurie pakonsultuos ir padės rasti geriausią finansavimo sprendimą Jūsų verslui.

2 Comments on “Kas yra startuolis?”

  1. Startuoliai tikrai gali padėti jūsų verslui išsiplėtoti. Tai buvo ir mums. Labai džiaugiuosi, kad naujovės gali labai smargiai padėti parduoti jūsų prekę. O prieš porą metų net negalvojom kad galim pasiekti ir Olandijos rinką. Tik reikėjo surasti patikimą įmonę kuri galėtų pervešti mūsų siūlomas prekes į užsienį. O radę tą kurį gali tai daryti greitai, bei kokybiškai, iškart pradėjome jausti naudą. Dabar didžioji dalis mūsų krovinių keliauja į Olandiją

  2. Verslą savo taip pat pradėjau nuo startuolio. Viskas iš pradžių atrodė lengva ir ranka pasiekiama, bet pradėjas plėsti veiklą supratau, kad nesuprantu daugelio jo procesų. Teko ieškoti pagalbos. Radau profesionalų komandą kuri jau ilgokai tuo užsiima ir paprašiau jų pagalbos. Po kiek laiko verslas įsivažiavo ir ėjosi kaip iš pypkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.