Kaip pasirinkti plaukų šampūną?

Tikriausiai nereikia niekam pasakoti, kad plaukų šampūnas yra pati dažniausia naudojama plaukų priežiūros priemonė. Būtent dėl to plaukų šampūną reikėtų rinktis labai atidžiai. Nors didžioji dalis rinkoje esančių šampūnų tinka daugumai šeimos narių, tačiau pasitaiko žmonių, kurių plaukai reikalauja išskirtinės priežiūros ir jiems visų naudojamas šampūnas gali būti visiškai netinkamas. Šampūną dera rinktis pagal savo plaukų tipą.

Normalūs plaukai yra blizgūs, švelnūs, elastingi ir lengvai šukuojami. Jie nesusiriebaluoja net kelias dienas po plovimo.

Žmonės, kurių plaukai yra sausi sausi, žino, kad tokie plaukai yra linkę lūžinėti, yra sunkiai iššukuojami, jų galiukai šakojasi. Tokius plaukus reikėtų pakaitomis plauti sausiems ir riebiems plaukams skirtais šampūnais. Nenaudokite plaukų putų, kurios dar labiau sausina plaukus – vietoj jų rinkitės purumo suteikiančius serumus ar aliejų.

Riebūs plaukai po plovimo susiriebaluoja itin greitai. Žmonės, kurių plaukai yra linkę riebaluotis, juos turėtų pakaitomis plauti riebiems ir normaliems plaukams skirtais šampūnais. Stenkitės kasdien neplauti plaukų, nes kuo dažniau plaukai yra plaunami, tuo greičiau jie vėl pradeda riebaluotis.

Jei jūsų galvos oda yra linkusi pleiskanotis ir tenka naudoti gydomąjį šampūną, tuomet nevalia to daryti kasdien, nes taip tik dar labiau pakenksite odai. Gydomąjį šampūną nuo pleiskanų reikėtų naudoti pakaitomis su švelnesniais šampūnais.

Žmogaus plaukų tipas ilgainiui gali pasikeisti, todėl perkant šampūną ar kitas priemones reikia atsižvelgti į tuometę plaukų būklę. Galvą geriausia plauti minkštu vandeniu, o skalauti vaistažolių nuoviru.

Jei plaukų galiukai ima šakotis, juos reikia pakirpti. Šakojimąsi pristabdysite nuolat drėkindami plaukus. Tai puikiai daro nenuplaunamas kondicionierius. Plaukų serumai ir balzamai padeda suvaldyti neklusnius ir blizgesį praradusius plaukus.

Su plaukais reikėtų elgtis švelniai. Juos plauti reikėtų neskubant, šampūną paskirstyti tolygiai, o vėliau jį gerai išskalauti.

Geriausia plaukus džiovinti natūraliai, be džiovintuvo, žnyplių ar kitų prietaisų. Jei negalite rasti tam laiko, tuomet džiovinkite vėsia ir neintensyvia oro srove, o prieš naudojant žnyples plaukus supurškite nuo karščio saugančia priemone.

Šukuoti drėgnus plaukus reikia itin atidžiai – tik labai retomis šukomis ar šepečiu, pradedant nuo galiuku ir pamažu kylant viršugalvio link.

Dėl itin sauso patalpų oro plaukai labai greitai tampa sausi, praranda blizgesį, ima lūžinėti.

Sauso oro nualintiems plaukams reikalingos drėkinamosios ir vitamininės kaukės. Plaukus taip pat drėkina ir nuo skilinėjimo saugo šiltas alyvuogių aliejus.
Pagerinti galvos odos kraujotaką gali masažas. Nebūtina skubėti į masažo kabinetą – šią procedūrą atstoja plaukų šukavimas šepečiu su natūraliais šeriais ar medinėmis šukomis.
Jei organizmui trūksta būtinų maisto medžiagų bei vitaminų ar jis kenčia dėl nuolatinio streso, nepadės nei geriausias šampūnas. Plaukai skursta, kai organizme trūksta geležies, kalcio, vario, A, C, E, B grupės vitaminų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.