Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną?

Atėjo laikas keisti savo senąjį mobilųjį telefoną? O gal tiesiog norite išsirinkti naują išmanųjį telefoną? Tuomet šie patarimai jums pravers ir padės apsispręsti.

Šiai dienai rinkoje yra daugybę išmaniųjų telefonų ir jau nieko nenustebins pasiūlęs įrenginį su lietimui jautriu ekranu, filmų peržiūros galimybe ar interneto ryšiu. Kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti bent po kelis skirtingus telefonų modelius. Kaip tokioje gausybėje išsirinkti geriausią ir asmeninius poreikius atitinkantį telefoną?

Ar jums reikia išmaniojo, ar paprasto telefono?

Dauguma šiais laikais naudojasi tik išmaniaisiais telefonais, bet vis dar egzistuoja gan siauras žmonių ratas, kuriam pakanka ir paprasto telefono su mygtukais, be interneto ir pramogų. Jeigu telefonu tik skambinate ir rašote SMS žinutes, jeigu telefonas jums nėra įrankis įvaizdžiui ir statusui palaikyti ir jeigu jums beprotiškai svarbus baterijos tarnavimo laikas bei žema kaina, įprastas telefonas yra idealiausias pasirinkimas jums. Kurį iš paprastų telefonų pasirinksite? Iš tikrųjų, tai nėra labai svarbu, nes jie visi daugmaž vienodi, tad rekomenduojame paprasčiausiai paskaityti atsiliepimus internete arba pasitikėti pardavėjais – galų gale, visiems gaminiams patikimose parduotuvėse yra siūloma garantija!

Operacinė sistema

Jeigu nusprendėte, kad jums reikalingas išmanusis telefonas, tuomet turėtumėte pasirinkti kuri operacinė sistema jums yra tinkamiausia. Išmaniuosiuose telefonuose galima rasti keletą operacinių sistemų, tačiau populiariausios yra trys.

„Android“ operacinė sistema skirta asmenins, kurie iš telefono tikisi daugiafunkcinių pajėgumų ir beveik neribotų įrenginio konfigūracijos galimybių. „Google Play“ parduotuvėje yra daugybė įvairios paskirties skaitmeninių programėlių, tiek mokamų, tiek nemokamų. „Android“ yra vienintelė operacinė sistema, prieinama tokiame plačiame kainos diapazone, o tai reiškia, kad šią sistemą sutiksite įvairių gamintojų įrenginiuose. Vertėtų pažymėti, kad dauguma gamintojų ant „Android“ operacinės sistemos dar įdiegia savo sąsajas. Tai lemia, kad atskiri išmaniųjų telefonų modeliai skiriasi įdiegtų skaitmeninių programėlių ar vartotojo sąsajos požiūriais.

„Apple“ iOS operacinė sistema buvo sukurta asmenims, ieškantiems paprastos ir patikimos sistemos kasdieniam darbui ir pramogoms. Daug programėlių „AppStore“ parduotuvėje yra mokamų. „iOS“ operacinė sistema yra prieinama tik „Apple“ gaminiuose.

„Windows Phone“ operacinė sistema sukurta galvojant apie klasikinės kompiuterių „Windows“ operacinės sistemos naudotojus. Sąsaja siūlo intuityvų naudojimąsi ir gali būti išplėsta papildomais funkcionalumais mokamų ir nemokamų programėlių iš „Windows Phone Store“ programėlių dėka. „Windows Phone“ operacinė sistema yra prieinama įvairių gamintojų išmaniuosiuose telefonuose.

Išmaniųjų telefonų rinkoje taip pat yra prieinami įrenginiai su „BlackBerry“ operacine sistema, kuri primena „iOS“ ir „Android“ funkcionalumų derinį. Nors JAV šios sistemos išmanieji telefonai sulaukė milžiniškos sėkmės kaip verslo telefonai, Europoje jie nesulaukė didelio populiarumo

Ekrano dydis ir raiška

Šiuo metu tiek „iOS“, tiek „Android“ telefonai būna itin įvairių dydžių, todėl svarbu pasirinkti, kokio ekrano norite. Mažiausi (iki 4.5 colių ekraną turintys) telefonai yra kompaktiškesni ir patogesni nešiotis, bet žiūrintiems daugybę vaizdo įrašų ar žaidžiantiems žaidimus rekomenduojame rinktis didesnį telefoną. Be to, tokio dydžio telefonai paprastai yra ne tokie galingi.

Nuo 4.5 iki 5.5 colių ekraną turintys telefonai dažniausiai yra tas „aukso viduriukas“ – jie telpa į beveik visas kišenes, juos gana patogu valdyti ir viena ranka, bet sunkumų žiūrint vaizdo įrašus ar žaidžiant žaidimus neiškyla. O ir pagal galia jie niekuo neatsilieka nuo didesnių gaminių.

Nuo 5.5 iki 6.5 colių ekraną turinčius telefonus rekomenduojame rinktis tik nuolat telefoną pramogoms ir darbui naudojantiems žmonėms. Tokio dydžio telefonai paprastai turi ir didesnės talpos baterijas, nes tai – tikri produktyvumo įrankiai.

Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ekrano raiškos standartas – Full HD (1920 x 1080 pikselių). Aukščiausios kainos kategorijos modeliai pasižymi Quad HD (2560 x 1440 pikselių) raiška. Išmaniuosiuose telefonuose naudojami įvairių technologijų ekranai, dažniausiai sutinkami tipai yra: IPS, AMOLED bei LCD. Pastarasis yra būdingas senesnėms ir biudžetinėms konstrukcijoms. Atskirą kategoriją sudaro ekranai naudojami „Apple“ prekės ženklo įrenginiuose.

Telefono procesorius

Procesorius išmaniajame telefone atsako už sistemos duomenų ir programėlių atkūrimą. Jei kompiuterio atveju procesoriaus taktinis dažnis ir branduolių skaičius turi didelę reikšmę, tai telefono atveju, lieka antrame plane.

Asmenys, kuriems reikia aukščiausio lygio našumo (pažangios grafikos žaidimams, daugiafunkciškumui), turėtų pagalvoti apie keturių arba aštuonių branduolių procesorių. Verslo taikymams vertėtų rinktis išmanųjį telefoną, kuris turi procesorių, pasižymintį didesniu kaip 1 GHz taktiniu dažniu, o reiklesniam medijų naudotojui pravers 1,4 GHz ir spartesnis procesorius.

Telefono RAM atmintis

Sklandžiam telefono veikimui reikia atitinkamos operatyviosios atminties, kuri saugo realiuoju laiku atliekamus procesus. Nuo RAM atminties labai priklauso telefono veikimo sparta, todėl jei norite mėgautis sklandžiu išmaniojo veikimu, būtinai atkreipkite dėmesį į RAM atminties dydį.

Telefono vaizdo plokštė

Telefono vaizdo plokštė – tai komponentas, kuris atsako už grafikos apdorojimą ir naudojamas visų pirma žaidimuose. Jei ketinate išmaniuoju daug žaisti, rinkitės modelį, kuris turi pasižymi galinga vaizdo plokšte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.