Kaip išsirinkti kompiuterį?

Šiais laikais, kuomet informacinės technologijos žengia milžiniškais žingsniai į priekį, paprastam pirkėjui būna tikrai sunku išsirinkti kompiuterį. Ypač žinant tai, kad vos tik nusipirkus naujausią kompiuterį, jis jau nebebūna naujas, nes informacinių technologijų kūrėjai tuo metu jau būna sukūrę ir testuoja dar galingesnius kompiuterių modelius. Renkantis tarp tokios gausybės gamintojų, modelių ir ypač skirtingų parametrų kompiuterių kiekvienam pirkėjui kyla natūralus klausimas – kaip išsirinkti kompiuterį? Šiame straipsnyje mes pasistengsime padėti jums išsirinkti sau tinkamiausią kompiuterį ir palengvinti jūsų paieškų kančias.

Visų pirmiausias, renkantis kompiuterį, jūs turite žinoti kokiems tikslams jis jums yra reikalingas. Paprastai kompiuteriai yra skirstomi į šias kategorijas: darbui ir mokslams, darbui ir pramogoms, mobilumui, intensyviems darbams ir žaidimams. Jeigu kompiuterį planuojate naudoti darbui ir mokslams, darbui ir pramogoms ir jums bus reikalingas mobilumu pasižymintis kompiuteris, tuomet jūs ieškosite sau tinkamiausio nešiojamojo kompiuterio. Jeigu kompiuterį naudosite intensyviems darbams ir žaidimams, tuomet jums vertėtų rinktis iš stacionaraus kompiuterio. Tokį kompiuterį bet kada galėsite pasitobulinti pagal savo norus ir turėsite daugiau laisvės rinkdamiesi savo darbams ar žaidimams reikalingus komponentus. Juo labiau, kad stacionaraus kompiuterio kaina, lyginant su nešiojamo kompiuterio kaina, kurie turi tokius pačius ar labai panašius parametrus, bus kur kas mažesnė.

Pagrindinis visų kompiuterių komponentas yra procesorius. Procesorius yra tarsi kompiuterio širdis, kurio galia nurodoma pačio kompiuterio galia. Šiuo metu dauguma nešiojamųjų kompiuterių naudoja INTEL firmos procesorius. INTEL CE­LERON procesoriai skirti kasdieniams darbams ir užduotims atlikti. INTEL PENTIUM – naujesnės kartos, taupūs, tačiau vis tiek žemesnės klasės procesoriai. INTEL CORE procesoriai: i3, i5, i7, M. Šiuo metu gaminami kompiuteriai jau su penktos kartos CORE procesoriais. i3 tipo procesoriaus visiškai pakaks namų vartotojui; i5 tipo procesoriais aprūpinti kompiuteriai gali atlikti sudėtingus darbus, tinka žaidimams; i7 procesoriai montuojami į aukščiausios klasės darbo ar pramogų kompiuterius. M procesoriai, montuojami į mobilumui skirtus kompiuterius, yra itin taupūs bei pakankamai greiti ir tinkami tiek pramogoms, tiek kasdienėms užduotims atlikti.

Vaizdo plokštė – kompiuterio įrenginys, apdorojantis vaizdo medžiagą ir siunčiantis ją tiesiai į monitorių. Paprastam vartotojui visiškai pakanka INTEL vaizdo pajėgumų, juolab, kad su naujausios kartos Intel Core procesoriais montuojamos vaizdo plokštės pakanka tiek intensyvesniems darbams, tiek tokioms pramogoms kaip aukštos raiškos filmų peržiūrai ar vidutinių reikalavimų žaidimams žaisti. Pirkti kompiuterį su atskira vaizdo plokšte verta, jei planuojate žaisti rimtus žaidimus arba rimtai dirbti su vaizdo medžiaga, 3D grafika.

Procesoriaus taktinis dažnis parodo, kiek procesorius gali apdoroti operacijų per sekundę, ir daro įtaką skaičiavimo galiai. Dažnis yra matuojamas hercais (Hz, MHz, GHz). Kuo didesnis šis dažnis ir aukštesnės klasės procesorius, tuo greičiau dirba visas kompiuteris.

Kietasis diskas – kuo didesnė kietojo disko talpa, tuo daugiau duomenų galėsite įrašyti į jį. Šiuo metu yra paplitusios dvi diskų technologijos: magnetinis diskas (HDD) ir flash atmintis (SSD). HDD diskai yra pigesni ir gali būti didesnės talpos negu SSD. Tuo tarpu SSD yra greitesni, juose nėra judančių detalių, todėl jie atsparesni smūgiams ir kompiuterio judėjimui.

Operatyvinė kompiuterio atmintis arba dar vadinama RAM (iš ang. Random Access Memory) išsaugo įrašytą informaciją tol, kol yra maitinimo įtampa, informacija išlieka, kol yra prijungtas maitinimo šaltinis. Kuo ši atmintis didesnė, tuo daugiau veiksmų galima atlikti.

Ekrano raiška – pagrindinis ekrano parametras ir jį sudarančių pikselių kiekis. Ekrano raiška rašoma skaičiais, nusakančiais pikselių kiekį pagal horizontalę ir vertikalę. Pvz. 1920х1080 matrica turi 1920 pikselių pagal horizontalę ir 1080 pagal vertikalę. Kuo didesnė raiška, tuo vaizdas bus labiau detalizuotas. Jei kompiuterį naudojate darbui, tuomet pilnai užtenka HD ekrano raiškos (1368×768 px). Žaidimams rekomenduojama ne žemesnės negu Full HD raiškos ekranai (1920×1080 px).

Tad renkantis sau naują kompiuterį būtinai atsižvelkite į šiuos pagrindinius parametrus, nes jie labiausiai įtakoja galutinę kompiuterio kainą. Žinoma, prie kainos taip pat prisideda ir kompiuterio dizainas, prekės ženklas, naudojamos medžiagos ir kitos technologijos. Bet jeigu mažai nusimanote kompiuteriuose, tad būtinai pasidomėkite šiais pagrindiniais kompiuterių komponentais ir klausimas „kaip išsirinkti kompiuterį?“ jums jau nebebus toks baisus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.