Įprasti ir žaidimų nešiojamieji kompiuteriai – kokie skirtumai?

Pradėkime nuo to, kad daug žmonių teigia, jog nėra tokio pavadinimo, kaip „žaidimų nešiojami kompiuteriai“. Jie teigia, kad tai tiesiog nešiojami kompiuteriai su geresniais parametrais. Bet ar ne tame ir yra visa esmė? Taigi sportinis automobilis yra tiesiog įprastas šeimos automobilis, tik su galingesniu varikliu ir tvirtesne važiuokle.

Grįžtant prie kompiuterių, turbūt esate girdėję apie specialiai žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių seriją „Alienware“, kuriuos gamina Dell? Tai yra kone trokškiamiausi nešiojami žaidimų kompiuteriai iš visų, kurie tikrai nusipelnė šio vardo.

Taigi, kuo skiriasi įprastas nešiojamas kompiuterių nuo to, kuris yra skirtas žaidimams?

Dizainas

Kalbame ne tik apie unikalią ir patrauklią išvaizdą, bet ir pačią surinkimo struktūrą.

Vienas pagrindinių ir svarbiausių dizaino detalių nešiojamame žaidimų kompiuteryje yra aušinimas. Nešiojami kompiuteriai yra ploni, todėl dizaineriams reikia įdėti daug pastangų, kad būtų užtikrintas geras aušinimas tokiame nedideliame korpuse. Kartais tai būna jau net nebeįmanoma, todėl itin galingi žaidimų nešiojamieji kompiuteriai yra sunkesni bei storesni.

Įdomus faktas, kad gamintojai labai daug dėmesio kreipia į tai, kad kuo mažiau įkaistų kompiuterio vieta, ant kurios pastoviai laikome riešą, kadangi aukšta kompiuterio temperatūra negali sukelti žaidėjui diskomforto.

Klaviatūra yra dar viena detalė, kuri visada būna aukščiausios kokybės žaidimų nešiojamuose kompiuteriuose. Ji turi būti labai greitai reaguojanti, patogi ir, žinoma, tvirta. Prie viso to, klaviatūra dažnai būna dar ir apšviesta – dėl dizaino įmantrumo bei jausmo, kad tikrai naudojamasi žaidimų kompiuteriu.

Kai kurie žaidimų nešiojami kompiuteriai turi net dvigubas ventiliavimo sistemas, todėl juose matome tiek daug ventiliacinių angų. Ir, be abejo, šios sistemos prideda nemažai papildomo svorio.

Galų gale, užeikite į mūsų internetinę parduotuvę 1a.lt ir pasižvalgykite, kaip atrodo aukščiausios klasės žaidimų nešiojamieji kompiuteriai – jų dizainas toks unikalus, kad atrodo, jog jų gamykla yra kažkur kitoje planetoje.

Parametrai

Na ir parametrai. Tai pats didžiausias ir pats svarbiausias skirtumas, dėl kurio žaidimų nešiojami kompiuteriai ir kainuoja kelis kartus daugiau. Dėka aukštų kompiuterių parametrų jis ir gali vadintis „žaidimų kompiuteriu“.

Kone pati svarbiausia dalis – vaizdo plokštė. Žaidimų kompiuteriai visada turės itin galingą vaizdo plokštę. Pavyzdžiui, Nvidia 960M jau galima prilyginti prie ganėtinai galingų vaizdo plokščių, todėl nešiojami kompiuteriai su šiomis vaizdo plokštėmis jau prilyginami prie ganėtinai galingų, gal net ir žaidimų kompiuterių.

Kitas dalykas yra baterija, kuri turi būti galinga, kad suteiktų pakankamai energijos tokiems galiūnams. Ir turbūt žinote, kad baterijos yra ganėtinai sunkios, todėl galinga baterija yra dar viena priežastis, kodėl galingi nešiojami kompiuteriai yra sunkesni.

Ar verta rinktis žaidimams skirtą nešiojamą kompiuterį?

Pradėkime nuo to, kad norėdami įsigyti tokį daiktą turėsite ganėtinai stipriai paploninti piniginę. Vidutinės klasės nešiojamas kompiuteris kainuoja, tarkime, 500 eurų. Na, o toks, tik žaidimams skirtas, kompiuteris kainuos net tris ar keturis kartus daugiau. Taigi, galite suprasti, kad tai labai atsiremia ne tik į poreikius, bet ir galimybes.

Ar tokie kompiuteriai verti tokių pinigų? Tikrai taip. Tai nėra vienas didelis gremėzdas, kurį pastatysite namuose ant stalo ir kaupsite dulkes. Tai nedidelis, mobilus pramogų centras, su kuriuo galėsite ne tik žaisti, bet ir dirbti bei atlikti viską, ko gali prireikti šių dienų pasaulyje. Siūlome patiems panagrinėti, kokie žaidimų nešiojami kompiuteriai yra pardavinėjami internetinėje parduotuvėje 1a.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.